כריסטופר בראונינג | ספרי עליית הגגקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"דמבלדור הסתובב והתחיל ללכת. בפינת הרחוב נעצר ושלף את המעמעם הכסוף. הוא לחץ עליו פעם אחת, ותריסר כדורים של אור עפו חזרה אל פנסי הרחוב, כך שרחוב פריווט הואר לפתע באור כתמתם, והוא הספיק להבחין בחתולה מנומרת שחמקה ונעלמה מעבר לפינה בקצה הרחוק של הרחוב. בקושי היה יכול עוד לראות את חבילת השמיכות על מפתנו של בית מספר ארבע."

הארי פוטר ואבן החכמים - 8 תקליטורים
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
מחברים
כריסטופר בראונינג
 id=

כריסטופר בראונינג

כריסטופר בראונינג הוא היסטוריון אמריקאי, מחשובי ההיסטוריונים של השואה. בראונינג נודע ביותר בשל ספרו אנשים רגילים, שראה אור ב-1992. ספר נוסף שלו שראה אור בעברית הוא הדרך אל הפתרון הסופי: התפתחות המדיניות הנאצית כלפי היהודים, ספטמבר 1939-מרס 1942 בתירגומה של איה ברויר (הוצאת יד ושם, 2004). בראונינג משתייך לאסכולת השואה הפונקציונליסטית, המסיטה את מרכז הכובד מהיטלר ומתמקדת במבנה ובמוסדות של הרייך השלישי. הפונקציונליסטים רואים את השמדת היהודים כהקצנת הרדיקליזציה של השלטון הפוליקרטי. הם אינם מנקים את היטלר מאשמה, אך טוענים כי גורמים נוספים רבים היו מעורבים בפתרון הסופי.

ספרי המחבר

אנשים רגילים

כריסטופר בראונינג

אנשים רגילים הוא לדעת רבים הספר החשוב והמשפיע ביותר שנכתב בשנים האחרונות על התנהגותם של הרוצחים בשואה. הספר מתאר בשפה...