תרגום חדש! "אדיפוס המלך" לאוהבי דרמה ומחזות | ספרי עליית הגגקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"יש לפעמים פגישות כאלה, עם אנשים שלעיתים אינם מוכרים לנו כלל אלא שאנו מתחילים לגלות בהם עניין כבר ממבט ראשון, איכשהו באופן פתאומי, במפתיע, לפני שהספקנו להחליף איתם אפילו מילה אחת."

החטא ועונשו
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
מאמרים
תרגום חדש! "אדיפוס המלך" לאוהבי דרמה ומחזות

תרגום חדש! "אדיפוס המלך" לאוהבי דרמה ומחזות


אדיפוס המלך הוא אחד המחזות הנפלאים ביותר שנכתבו אי-פעם, ומבחינה מבנית, אחד המושלמים שבהם. זהו סיפורו של אדם החותר אל האמת בכל מאודו, וכל זאת לעיני הצופים היודעים מן הרגע הראשון לאן האמת הזאת תוביל. 

למעלה מאלפיים וארבע מאות שנים עברו מאז שסופוקלס כתב את אדיפוס המלך באתונה שהמציאה את התיאטרון דור או שניים לפניו, והמחזה תקף היום לא פחות מכפי שהיה אז. וככל הנראה הוא יהיה תקף כל עוד יהיו בני אדם בעולם. 

סופוקלס הוא התמצית של אתונה במיטבה במאה החמישית לפני הספירה - הדמוקרטיה הראשונה, ואולי גם המוצלחת ביותר מאז ומעולם. הדמוקרטיה הזאת, שהחלה להתגבש אחרי נפילת הטירנים בסוף המאה השישית לפני הספירה, ובעיקר אחרי הניצחונות בגדולים על הפרסים בתחילת המאה החמישית לפני הספירה, לא היתה יכולה למצוא בן מפואר יותר לבטא את ערכיה. סופוקלס היה לא רק מחזאי פורה שכתב למעלה מ 120 מחזות, והמצליח משלושת המחזאים הגדולים בני זמנו, אלא היה אף שותף פעיל ובכיר בחיים הציבוריים, ולפרק זמן מסוים היה גם גנרל בצבא. מכל מחזותיו של סופוקלס השתמרו שבעה בלבד. אדיפוס המלך נכתב בין 430 ל 425 לפני הספירה. 

תרגום חדש של שמעון בוזגלו מוגש כעת לקרוא ומדגיש את הצד הדרמטי של המחזה ואת העובדה שבסופו של דבר מדובר בטקסט שיועד לבמה.